افتتاح مترو غرب تهران از سال آینده ، پیشنهاد خرید زمین یا باغ ویلا

افتتاح مترو غرب تهران از سال آینده ، پیشنهاد خرید زمین یا باغ ویلا

افتتاح مترو غرب تهران از سال آینده ، پیشنهاد خرید زمین یا باغ ویلا

با توجه به  خبر افتتاح مترو غرب استان تهران در سال آینده  احتمال افزایش قیمت در این مناطق دور از انتظار نیست پس برای مشاوره خرید باغ ویلا و یا زمین در شهریار و ملارد با ما در تماس باشید . 

در ادامه به این خبر مهم به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  می پردازیم . امسال با اختصاص بیش از ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار‏، روند توسعه و اجرای متروی غرب استان تهران تندتر شده است. 

جناب آقای حق وردی نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در بخش خبری ساعت 18 امروز گفت :برای اجرای مرحله نخست طرح نیز، در سال آینده، هزار وُ ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است.

اقای حق وردی،نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد،در ارتباط مستقیم با بخش خبری ساعت 18 شبکه پنج سیما،جنوب غرب استان تهران، جزئیات بیشتری از این خبر ارائه کرده است. 

برای بسیاری از افرادی که نیازمند خرید باغ ویلا در شهریار و یا ملارد هستند  این سوال وجود دارد که آیا شهرک اندیشه مترو دارد؟ آیا شهریار مترو دارد؟ با توجه به گرانی قیمت باغ ویلا  بسیاری امکان خرید خانه در شهر تهران را ندارند و برای خرید خانه ویلایی و یا سرمایه گذاری به شهر شهریار که می توان گفت جز نزدیکترین شهرک ها به شهر تهران میباشد می آیند. ولی با توجه به اینکه بیشتر ادارات در تهران وجود دارد و افراد برای تردد بین تهران و شهریار دچار مشکل نشوند این سوال در ذهن آنها پیش می آید که آیا شهریار مترو دارد یا خیر.با توجه به این مهم این کار در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

 

 

مترو شهریار و اندیشه کی احداث می شود؟

آقای حق وردی اعلام کرده است تلاش میکنیم تا پایان دوره پایان مجلس یازدهم این خط مترو را احداث کنیم.
اما اجرا شودن این طرح دارای محدودیت های فراوانی است.این تصمیم در حالی عملیاتی می شود که دولت دوازدهم در مصوبه ای، حمل و نقل ریلی شهرهای اطراف تهران را به راه آهن سپرد و اساسنامه شرکت قطار حومه ای به تصویب هیئت دولت هم رسیده است.

اما دولت هنوز اقدامی برای تامین منابع پرداختی جهت هزینه احداث مترو در شهریار ، شهرقدس و اندیشه نکرده است. شرکت متروی غرب استان تهران با مشارکت شهرداری های غرب این استان تشکیل می شود.
در طرحی تازه ای که اعلام شده، منابع مالی داخلی شهرداری های این حوزه انتخابیه و شرکت عمران شهر اندیشه برای متروی غرب استان تهران استفاده می شود.
اساسنامه شرکت متروی غرب استان تهران تدوین شده و شهرداری های این منطقه، نماینده هایشان را به استانداری معرفی کردند تا هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت انتخاب شوند.

طبق آماری که منتشر شده است در میان 2 میلیون نفر که در این شهر در حال زندگی هستند روزانه 300 هزار تردد میان مناطق شهریار و شهر تهران اتفاق می افتد. خبرنگاران جوان، آقای حق وردی گفت که تلاش می کنیم عملیات اجرایی اتصال غرب استان تهران به متروی پایتخت تا پایان دوره مجلس یازدهم آغاز شود.

این تصمیم در حالی عملیاتی می شود که دولت دوازدهم در مصوبه ای، حمل و نقل ریلی شهرهای اطراف تهران را به راه آهن سپرد و اساسنامه شرکت قطار حومه ای به تصویب هیئت دولت هم رسیده است.
با این حال به گفته آقای حق وردی نماینده مجلس، دولت اقدامی برای تأمین هزینه ها نکرده؛ او اضافه کرده که راه آهن گفته توان مالی اجرای این طرح حمل و نقل ریلی را ندارد و خواستار سرمایه گذاری شده است.

نکته ای که وجود دارد هزینه مترو غرب استان تهران به عهده شهرداری غرب تهران می باشد. در طرحی تازه ای که اعلام شده، منابع مالی داخلی شهرداری های این حوزه انتخابیه و شرکت عمران شهر اندیشه برای متروی غرب استان تهران استفاده می شود.
اساسنامه شرکت متروی غرب استان تهران تدوین شده و شهرداری های این منطقه، نماینده هایشان را به استانداری معرفی کردند تا هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت انتخاب شوند.

دانلود ویدئو خبر