طراحی باغ و باغچه

طراحی باغ و باغچه

طراحی باغ و باغچه

طراحی باغ و باغچه در طول سال‌های اخیر تغییرات زیادی کرده است تا بتواند خود را با سبک زندگی انسان مدرن تطبیق دهد، اما هنوز هم می‌توان درس‌های زیادی از طراحی باغ‌های کلاسیک در گذشته گرفت. اگرچه مساحت باغ‌ها و زمانی که انسان‌ها به آن می‌پردازند کم شده، اما همچنان ایده‌هایی در طراحی باغ‌های کلاسیک وجود دارد که امروزه می‌تواند حسابی به کار ما بیاید. ما در این مطلب به این موضوع می پردازیم و به شما باغ و باغچه های کوچکی را معرفی می کنیم که در طراحی آن‌ها از ایجاد فضاهای جداگانه و هم‌چنین دیگر ایده‌های موجود در طراحی‌های گذشته استفاده شده تا در نهایت یک فضای زیبا که مکملی برای فضای داخلی خانه است ایجاد شود.
تفکیک فضاهای موجود در باغچه های حیاط های کوچک
ایجاد فضاهای جداگانه در یک باغ و باغچه کوچک زمانی موفق است که در آن فضاهای خشن با گیاهان لطیف تلطیف شوند و در این ترکیب به ساختار هر کدام از فضاها توجه شود. این مسئله در اکثر چیدمان‌ها و طراحی‌های باغ‌ و باغچه های مدرن رعایت شده است.

شکوه باغ های ایرانی از گذشته تا امروز بر کسی پوشیده نبوده با بررسی چارچوب و اصول ساخت باغ های ایرانی می توانید ایده هایی مدرن را به فضای باغچه کوچک خانه خود بیاورید.
وقتی صحبت از طراحی باغ و باغچه و یک حیاط کوچک می‌شود مهم‌ترین نکته ساختار آن است. ساختار یک باغ و باغچه همچون استخوان‌بندی آن است که تمام بخش‌های آن را در هر نوع وضعیت آب و هوایی و هر فصلی همچون یک کل در کنار هم حفظ می‌کند
ساخت استخوان بندی یک باغچه در طراحی حیاط
طراحان گذشته برای ایجاد استخوان‌های یک باغ و باغچه از سنگفرش، دیوار، آلاچیق، و جویبار استفاده می‌کردند. اما ما امروز برای این کار بیشتر از شن، باغچه‌های مرتفع، و ایوان‌های بسته استفاده می‌کنیم. 
آلاچیق و سایبان های زیبا برای وقت گذرانی در فضای سبز بسیار مناسب هستند. شما می توانید با بکارگیری آنها نیز حال و هوایی دلپذیر را در باغچه ها ایجاد کنید.
نرم کردن حاشیه‌های باغ با کاشت گیاهان 
وقتی ساختار باغ و باغچه مشخص شد، می‌توان از گیاهان برای نرم کردن حاشیه‌ها و لبه‌های سخت و زمخت استفاده کرد. هم‌چنین این عناصر به باغ و باغچه رنگ اضفه می‌کنند و باعث می‌شوند باغ و باغچه در تمام طول سال جلوه زیبایی داشته باشد. در فضای پیرامونی باغ‌ که کف آن با سنگ‌های رنگی سنگفرش شده، از گیاهان مختلفی استفاده شده است. این گیاهان بدون این‌که بیش از حد به چشم بیایند و یا مانعی در برابر عناصر دیگر ایجاد کنند به فضا اضافه می شوند.
انتخاب گیاهانی که با طراحی کلی باغچه تناسب دارند
محدود کردن گیاهانی که قرار است در طراحی باغ و باغچه به کار روند به قدرت بخشیدن به چیدمان کلی آن کمک می‌کند. طراحی یک باغ کوچک نیازمند یک انضباط مشخص در انتخاب گیاهان است. انتخاب گونه‌های مختلف گیاهی باعث بی‌نظمی در طراحی و چیدمان باغ شده و چشم را اذیت می‌کند. در باغی که از تعداد اندکی گونه گیاه ها ترکیب زیبایی بین گیاهان و سطوح سنگفرش‌شده و دیواره‌ها ایجاد می کند.

ما می‌توانیم از ایده‌های موجود در درخت‌آرایی باغ‌های قدیمی استفاده کنیم و از گیاهان همیشه سبز بهره برده و آن‌ها را به شکل‌های مشخصی درآوریم تا ظاهر کلی باغ یکدست شود. در طراحی این باغ از حاشیه‌هایی سفید رنگ استفاده شده تا تمام گیاهان موجود در آن به یک رنگ محدود شوند و در نتیجه ظاهری یکدست و یکپارچه ایجاد شود. 
استفاده از نقاط کانونی در طراحی باغچه در حیاط های کوچک
یکی دیگر از درس‌هایی که می‌توان از طراحی باغ‌های قدیمی گرفت استفاده از عناصری در فضاهای کوچک است که می‌توانند به عنوان نقطه کانونی فضا عمل کنند. بسیاری از باغ‌ها توسط یک پرچین، حصار، دیوار، و یا فنس محدود می‌شوند، در این حالت هیچ نوع نقطه کانونی طبیعی در فضا وجود ندارد که باعث گردش چشم شود. با استفاده از یک مجسمه، آبنما (مانند فواره) و یا یک کاناپه زیبای مخصوص فضای بیرونی می‌توان نقطه کانونی فوق‌العاده جذابی در باغ ایجاد کرد.

اگر در فضای باز حیاط خانه خود جای کافی دارید ما به شما ساخت باغچه چوبی برای کاشت سبزی خانگی را پیشنهاد می کنیم.
مشاور املاک مردانی  با کادری تخصصی در منطقه غرب شهریار در زمینه خرید و فروش باغ و باغچه،باغ ویلا،زمین و املاک صنعتی مشغول به فعالیت می باشد.اصول کاری این مجموعه مشتری مداری می باشد و رضایت مشتری برای ما از همه چیز مهمتر می باشد .قبل از خرید در این منطقه حتما با ما مشورت کنید.